Sunny Weather Report Ashburn, United States Of America +21°C, Sunny

Αγων. Προγραμματισμός

Back to homepage

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ
21 ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥ Κων/πολη/ΤΟΥΡΚΙΑ
22 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ (Α-Γ & U23) ΕΛΛΑΔΑ
22 ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ Κων/πολη/ΤΟΥΡΚΙΑ

ΜΑΡΤΙΟΣ
06-08 33ο ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥ Πράγα/ΤΣΕΧΙΑ
10-11 ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ ΛΥΚΕΙΩΝ ΕΠΑΡΧΙΕΣ
14-15 15Ο ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΡΙΨΕΩΝ Α/Γ & U23 Leiria/ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
16-19 ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ Eπαρχίες
26-27 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΥΝΘΕΤΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ Λάρνακα
28 4ο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ Guiyang/ΚΙΝΑ
29 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΔΡΟΜΟΥ &
ΔΙΕΘΝΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΓΣΟ Λεμεσός

ΑΠΡΙΛΙΟΣ
05 ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Θεσσαλονίκη
16-17 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΥΝΘΕΤΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ Α/Γ & Ε/Ν Λευκωσία
17 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 10000Μ. Λευκωσία
21 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΛΥΚΕΙΩΝ Λευκωσία
24 ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Λευκωσία
25 ΔΙΕΘΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΦΗΒΩΝ Βουκουρέστι/ΡΟΥΜΑΝΙΑ
(ΡΟΥΜΑΝΙΑ-ΙΣΡΑΗΛ-ΚΥΠΡΟΣ-ΟΥΚΡΑΝΙΑ-ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ)
28 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ Λευκωσία

ΜΑΪΟΣ
02 ΑΘΗΝΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ Αθήνα
02-03 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΩΝ Νασσάου/ΜΠΑΧΑΜΕΣ
03 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΣΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ……………
06-07 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΛΥΚΕΙΩΝ ……………
09-10 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ Λάρνακα
15 IAAF DIAMOND LEAGUE Ντόχα/ΚΑΤΑΡ
16-17 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΕΑΡΙΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ «ΜΑΤΣΕΙΑ» Λευκωσία
16-17 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U18 ……………
17 IAAF DIAMOND LEAGUE Shanghai/KINA
24 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 10000Μ. Α/Γ & U23 ……………
27 ΓΚΑΛΑ ΑΛΜΑΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΕΛΛΑΔΑ
30-31 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ………………
30 ΙΑAF DIAMOND LEAGUE Eugene/ΗΠΑ
30 ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΕΙΑ 2015 Καλαμάτα/ΕΛΛΑΔΑ

ΙΟΥΝΙΟΣ
02 – 06 ΑΓΩΝΕΣ ΜΙΚΡΩΝ ΚΡΑΤΩΝ ΕΥΡΩΠΗΣ ΙΣΛΑΝΔΙΑ
02-03 ΑΝΟΙΚΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΙΣΡΑΗΛ ΙΣΡΑΗΛ
03 ΤΟΦΑΛΕΙΑ 2015 Πάτρα
04 IAAF DIAMOND LEAGUE Ρώμη/ΙΤΑΛΙΑ
06 19ο ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ 10000Μ. Chia/ΙΤΑΛΙΑ
06-07 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U15 Πάφος
07 IAAF DIAMOND LEAGUE Birmingham/Μ.ΒΡΕΤΤΑΝΙΑ
11 IAAF DIAMOND LEAGUE Oslo/ΝΟΡΒΗΓΙΑ
13 IAAF DIAMOND LEAGUE New York/ΗΠΑ
13-14 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U23 ……………
20-21 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΜΑΔΩΝ Stara Zagora/ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
27-28 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ Λευκωσία
27-28 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ …………….

ΙΟΥΛΙΟΣ
01-02 ΕΘΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ ΙΣΡΑΗΛ ΙΣΡΑΗΛ
04 14ο ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ MOUNTAIN RUNNING Α/Γ- U20 (Up-downhill) ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
04 ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Βουκουρέστι/ΡΟΥΜΑΝΙΑ
04 IAAF DIAMOND LEAGUE Παρίσι/ΓΑΛΛΙΑ
04-05 ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Pitesti/ΡΟΥΜΑΝΙΑ
04-05 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΥΝΘΕΤΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ ……………
08-09 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U18 Λεμεσός
08 – 12 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΔΑ ΚΟΡΕΑ
09 – 12 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U23 Tallinn/ΕΣΘΟΝΙΑ
09 IAAF DIAMOND LEAGUE Lausanne/ΕΛΒΕΤΙΑ
11 ΣΙΘΩΝΕΙΑ 2015 Νικήτη/ΕΛΛΑΔΑ
15 – 19 9ο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U18 Gali/ΚΟΛΟΜΒΙΑ
16 – 19 23Ο ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ Eskilstuna/ΣΟΥΗΔΙΑ
17 IAAF DIAMOND LEAGUE MONAKO
24-25 IAAF DIAMOND LEAGUE Λονδίνο/Μ.ΒΡΕΤΤΑΝΙΑ
25-26 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αθήνα
26 – 31 13ο ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΝΕΩΝ Tbilisi/ΓΕΩΡΓΙΑ
30 IAAF DIAMOND LEAGUE Stockholm/ΣΟΥΗΔΙΑ

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ
01-02 ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ Σέρρες/ΕΛΛΑΔΑ
05-06 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ U18, ΚΥΠΡΟΥ-ΕΛΛΑΔΑΣ ΕΛΛΑΔΑ
15 ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ MOUNTAIN RUNNING Busteni/ΡΟΥΜΑΝΙΑ
22 – 30 15ο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ Πεκίνο/ΚΙΝΑ

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ
03 IAAF DIAMOND LEAGUE Zurich/ΕΛΒΕΤΙΑ
05-11 5οι ΚΟΙΝΟΠΟΛΙΤΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΝΕΩΝ SAMOA
11 IAAF DIAMOND LEAGUE Bruxelles/ΒΕΛΓΙΟ
19 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΕΦΗΒΩΝ …………….
19 BALKANATION Lubjliana/ΣΛΟΒΕΝΙΑ
tbd 31ο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ MOUNTAIN RUNNING

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ
02-11 ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν. ΚΟΡΕΑ
18 ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΣΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ Apatin/ΣΕΡΒΙΑ
25 ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΔΡΟΜΟΥ Podgorica/ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ
08 ΚΛΑΣΣΙΚΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ Αθήνα/ΕΛΛΑΔΑ
21 ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ Zagreb/ΚΡΟΑΤΙΑ

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ
13 22Ο ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ Α/Γ U23 U20 Paray Le Monial/ΓΑΛΛΙΑ